Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Dulkių siurblys – kaip pasirinkti tinkamai?

Dažnam iš mūsų naujos buitinės technikos pirkimas yra gana varginantis užsiėmimas. Buities prietaiso ypatybės ir funkcijos turi būti esminis kriterijus renkantis namams reikalingą daiktą. Vis dėlto labai dažnai nutinka taip, kad skaitant gaminio charakteristiką ir gausybę kitų aprašymų bei išskirtinių savybių puolama į neviltį. Juk labai sunku išmatyti viską. Šiandien norime pakalbėti apie tai, kokie dulkių siurbliai šiuo metu yra rinkoje ir kokį įrenginį pirkti: paprastą ar kartu ir plaunantį, su pakeičiamais šiukšlių surinkimo maišais ar be jų ir pan. Kai pasirinkimas labai didelis, nusipirkti tokį dulkių siurblį, kuris tikrai atitiktų jūsų poreikius, yra gana sunku.

Šiuo metu parduodami dulkių siurbliai Klaipėdoje, Kaune ir kituose miestuose esančiose parduotuvėse pasižymi gana panašia charakteristika. Renkantis šį įrenginį reikėtų atkreipti dėmesį į jo galingumą, mobilumą, dulkių kaupimo vietą, maišelio talpumą, filtrų, antgalių ir ratukų tipą, laido ilgį bei oro judėjimo kryptį. Pakalbėkime apie šiuos aspektus kiek plačiau.

 Tikrai gero ir galingo dulkių siurblio variklio galia dažniausiai siekia 2000–2200 W, atkreipdami dėmesį į jo mobilumą, pasirūpinkite, kad siurblys nesunkiai laviruotų tarp baldų ir nevirstų ant šono, tuomet jis bus patogus ir negadins grindų paviršiaus. Patogumą taip pat užtikrina ir siurblio žarna, kuri gali apsisukti aplink savo ašį prietaisui išliekant stabiliam. Pasižiūrėkite, kur yra dulkių kaupimo vietą. Geriausia jei tai – keičiami dulkių surinkimo maišeliai, praleidžiantys orą ir sudarantys sąlygas didelei traukai. Siurbliai su šiukšlių surinkimo maišeliais yra tylesni ir galingesni nei tie, kuriuose dulkės surinkamos į konteinerį. Įprasto maišelio tūris yra 4–5 litrai. Jo pakanka metus valant vieno žmogaus gyvenamą patalpą. Renkantis filtrų tipą specialistai rekomenduoja naudoti specialųjį hepa ar anglies filtrą. Jie sulaiko pačias smulkiausias daleles ir ypač švariai išvalo orą, dėl šios priežasties jie būtini jautresnius plaučius turintiems žmonėms bei tiems, kuriuos kankina alergija. Skirtingiems paviršiams siurbti yra skirti skirtingi siurblio antgaliai, tačiau įsitikinkite, jog jie su guminėmis apsaugomis, kurios nebraižo kieto paviršiaus. Siurblio ratukai turėtų būti guminiai, nes jie nebraižo kieto paviršiaus. Laidas turi būti gana ilgas, kad užtikrintų tikrai patogų namų tvarkymą. Pačių naujausių modelių dulkių siurbliai visą orą pučia į viršų. Jeigu oras pučiamas pro siurblio šonuose įmontuotas angas, tuomet dulkės yra paleidžiamos į orą ir pasibaigus tvarkymuisi jos vėl nusėda ant žemės.

Dar vienas gana svarbus klausimas: kokie dulkių siurbliai naudingesni – paprasti ar plaunamieji, kurie plauna kilimus, grindis ir minkštus baldus, taip pat veikiantys ir sausu režimu. Be abejo, tokie dulkių siurbliai ypač naudingi, tačiau prieš jį pirkdami gerai pagalvokite, ar turėsite kantrybės kaskart su juo ilgai užsiimti. Jo paruošimas darbui bei sutvarkymas po valymo reikalauja gerokai daugiau pastangų bei laiko negu paprasto siurblio. Jeigu jūs – krapštukas, drąsiai jį rinkitės, tačiau jei taupote kiekvieną minutę, gerai pagalvokite ar toks įrenginys jums tikrai reikalingas. Be to, plaunamieji dulkių siurbliai dažniausiai būna kiek mažesnio galingumo negu tie, kurie turi tik siurbimo funkciją. O juk nuo galingumo priklauso tai, kiek drėgmės liks ant kilimų bei minkštų baldų. Esant per dideliam jos kiekiui bus pakenkta jūsų baldams, kilimams bei kiliminėms dangoms. Dėl šios priežasties specialistai vis dažniau rekomenduoja pirkti tokį plaunamąjį dulkių siurblį, kuris valo sausa puta. Jeigu jau pasirinkote vandeniu plaunantį įrenginį, naudokitės juo ne dažniau nei kartą per pusę metų.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …