Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip prižiūrėti medines dailylentes


Medines dailylentes ypač dažnai pasirenkama išorės apdailai. Jos gali būti ne tik puikus apdailos būdas visam pastatui, bet ir stilinga lauko patalpų interjero dalis. Nesvarbu, ar Jūsų medinės dailylentės sumontuotos ant išorės sienų, ar pavėsinėje, dažniausiai pasirinkus šį apdailos būdą tenka susidurti su paprasta realybe – medines dailylentes tenka nuolat prižiūrėti. Visi žino, jog medis natūralus produktas, todėl, kad jis ilgai tarnautų, reikia juo tinkamai rūpinti. Tai reiškia, jog svarbu ne tik, kaip dailylentes sumontuosite, bet ir kokias jas išsirinksite bei kaip vėliau jas prižiūrėsite.

Kad išsirinktumėte tinkamą variantą

Kad medines dailylentes būtų galima laikyti ilgalaike apdaila, geriausiai rinktis pakankamo storio detales. Dažniausiai patariama pirkti 28 mm. Storio dailylentes, kurios puikiai atrodo ir ilgai tarnauja.

Geriausiai pirkti dailylentes su dažų pagrindu. Tai reiškia, jog tos dailylentės, kurios gamykloje buvo padengtos dažais, yra atsparesnės mechaniniams pažeidimams ir klimato pavojams.

Sėkmingam montavimui

Kiekvienos dailylentės apačia nupjaukite taip, kad vandens lašai galėtų lengvai nulašėti ir nesikauptų tarpuose. Taip apsaugosite medines dailylentes nuo drėgmės ir puvimo pavojaus.

Po dailylentėmis palikite nedidelį tarpą, kuris veiks kaip ventiliaciją. Geriausiai tam tinka apie 20 mm. tarpelis.

Montuodami dailylentes stenkitės, kad būtų kuo mažiau susidūrimų. Kuo jų bus mažiau, tuo geriau dailylentės laikysis, jos nesikraipys ir nekeis savo vietos.

Ilgalaikiam tarnavimui

Medinės dailylentės turi būti reguliariai perdažomos. Prieš kiekvieną dažymą nušveiskite prieš tai buvusius dažus. Taip ne tik padėsite medienai ilgiau išlikti tvirtai, bet ir turėsite galimybę kaskart naudoti kitą spalvą.

Dailylenčių valymui tinka minkšti įrankiai: švelnus medžiagos gabalėlis, kempinė, minkštas šepetys.

Valydami dailylentes naudokite tik joms pritaikytas chemines medžiagas, geriausiai tam tinka specialūs plovikliai arba balikliai.

Kai kurias sunkesnes dėmes, kaip vaško ar tiršto maisto likučius padės nuvalyti vaispiritas. Stenkitės smarkiai netrinti jo į dailylentes, o tik švelniai skudurėliu patrinti supurvintą vietą.

Kartas nuo karto patikrinkite dailylenčių būklę. Pažiūrėkite, ar iš vidaus jos nepradėjo pūti, ar vis dar yra savo vietoje, ar nepasikeitusi jų forma.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …