Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Senos padangos: kaip paprastai ir nemokamai jų atsikratyti?

padangos
Globalus ekologijos bumas neaplenkė ir Lietuvos. Lietuviai vis daugiau dėmesio skiria ekologiškiems maisto produktams, medžiagoms bei šiukšlių rūšiavimui. Visgi, nepaisant augančios tautiečių savimonės, aplinkosaugininkai kiekvienais metais su baime laukia padangų keitimo meto, kai  pakeles ir miškus „papuošia“ senos ir eksploatacijai nebetinkamos padangos. Tad dar gerokai prieš padangų keitimo metą, aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir nekenkiant aplinkai jomis atsikratyti. 

Nemokamai senas padangas privalo priimti visi padangų platintojai, įskaitant ir prekybos centrus. Šiuo atveju eksploatacijai nebetinkamos padangos turi būti skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui, o jų skaičius – atitikti perkamų padangų skaičių. 

Nemokamai padangas gali priimti ir autoservisai, kai juose keičiate senas padangas naujomis. Be to, reiktų atminti, kad autoservisuose yra priimamos visos transporto priemonių techninės priežiūros bei remonto metu susidariusius atliekos. 

Senos padangos taip pat kaip ir kitos didelių gabaritų atliekos, pavyzdžiui, baldai ar stambioji buitinė technika, gali būti paliekamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Paprastai šios aikštelės nemokamai priima iki penkių padangų. Tiesa, prieš važiuojant į tokią aikštelę, būtina tiksliai išsiaiškinti, kiek būtent padangų atliekų ji priima ir ar išties ši paslauga yra nemokama. Pavyzdžiui, Vilniuje senos padangos yra surenkamos aikštelėje įsikūrusioje Gariūnų g. 71, tačiau šios aukštelės paslaugos kol kas yra mokamos, o štai Liepkalnio g. 113B įsikūrusioje aikštelėje atvežtas padangas galėsite palikti be jokio papildomo mokesčio.

Juridiniai asmenys dėl eksploatacijai nebetinkamų padangų išmetimo turėtų kreiptis į padangų atliekas tvarkančias įmones ir padangas atiduoti pagal padangų atliekų perdirbimo bei panaudojimo sutartį. Informaciją apie padangas tvarkančias įmones gali suteikti jūsų Regiono aplinkos apsaugos departamentas.

Taigi, purkštauti, kad nėra, kur dėti senų padangų tikrai negalima, nes kiekvienam vairuotojui yra sudarytos išties neblogas sąlygos paprastai ir nemokamai atsikratyti eksploatacijai nebetinkamų padangų. Visgi, jei šios padangų išmetimo alternatyvos jūsų nežavi, būtina atminti, kad pagal nustatytą minimalų žalos aplinkai atlyginimo dydį už ne vietoje išmestas padangas gresia 140 eurų bauda.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …