Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vejapjovės: deja, žolę nupjauna ne geradariai nykštukai

vejapjovės
Kai kuriems žmonėms grožis – prigimtinė dovana, tai tuo tarpu aplinkos estetika neatsiranda iš niekur (nebent jus žavi nepaliesta laukinė gamta): viskas kuriama mūsų pačių rankomis. Šiam procesui reikia ne tik noro bei laiko, bet ir atitinkamų įrankių. Gyvenantys ne "betono džiunglėse", kur už gėlynus bei žolės lopinėlius labiau vertinamos parkavimosi vietos, tikriausiai sunkiai apsieitų be vejapjovės – "kirpimo" mašinėlės, gražinančios vejas aplink nuosavą namą, sodybą, ar visuomeninės paskirties objektus. Jei nesate iš tų, kurie mano, jog vejapjovės – ne gyvybiškai būtinas prietaisas (juk visada galima pasiskolinti iš kaimyno) ar naudojasi vis sparčiau populiarėjančiomis gerbūvio priežiūros paslaugomis ir dairotės šio įrankio, prieš sumokant už pirkinį,  pravartu prisėsti bei  ramiai išanalizuoti prieinamą teorinę informaciją. 

Ką pirkti?

Nuėjus prekybos vietą ir pasakius, jog jums reikia vejapjovės, neabejotinai būsite paklaustas, kokios konkrečiai. Pagal naudojamą energijos šaltinį, vejapjovės gali būti: elektrinės, benzininės (tarp šių būna ir savaeigių), akumuliatorinės bei mechaninės. Pirmasis, akivaizdžiausiai į akis krentantis skirtumas tarp atskirų vejapjovių rūšių – kaina. Tačiau tai jokiu būdu neturėtų būti pagrindinis pasirinkimo kriterijus: perkate daiktą, turėsiantį tarnauti ilgai, tad verta pataupyti (arba pasinaudoti lizingo galimybe). 

Prieš besdami pirštu į žoliapjovę, kurios tikrai norite, prisiminkite, kokie prižiūrimos teritorijos ypatumai bei kaip dažnai ruošiatės pjauti žolę. Jei turite nedidelį vejos sklypelį ir esate pasiruošęs kas kelias dienas stumdyti žolipajovę, galite drąsiai rinktis mechaninę vejapjovę, kuris veiks tyliai (vadinasi, nesulauksite kaimynų priekaištų), neterš aplinkos, tačiau bus pajėgi įveikti tik žemą ir retą žolę. Likusieji variantai yra galingesni, skirti didesnėms teritorijoms, tačiau turėkite galvoje, kuo "minta" jūsų nusižiūrėta žoliapjovė. Elektrinės žoliapjovės pajėgios dirbti tik tiek, kiek  leidžia laido ilgis, akumuliatorinės – kol išsikrauna akumuliatorius, na, o benzininines tiesiog reikia "pamaitinti" degalais ir jos įveiks aukščiausios žolės didžiausius plotus (tiesa, už šią prabangą paklosite didesnę sumą, būsite nedraugiškas aplinkai bei triukšmadarys). 

Kur pirkti?

Vejapjovės, perkamos pas turgaus prekeivius ar iš privačių, skelbimų portaluose besiskelbiančių žmonių, vilioja galimybe sutaupyti, tačiau dar kartą primename, jog vaikytumėtės ne vien kainos. Gerai, nusipirkote žoliapjovę. Ką darysite, jei ji suges po savaitės ar mėnesio? Sugrįžę pas pardavėją, tikėtina, nieko nepešite (juolab jei iš jo pirkote dar ir dėvėtą daiktą). Specializuotos prekybos vietos žoliapjovėms suteikia garantiją, čia visada galėsite įsigyti reikiamų dalių. Jūsų sveikas protas tikrai žino, kurį variantą rinktis, paklausykte jo. 

Kaip prižiūrėti?

Kiekvieną kartą po naudojimo nepatingėkite žoliapjovės išvalyti. Būtina galąsti peilius, priešingu atveju darbas bus atliekamas nekokybiškai bei pats prietaisas greičiau nusidėvės. Idealu, jei kartą per sezoną nugabensite ją pas specialistą profilaktinei apžiūrai. Benzininės žoliapjovės reikalauja reguliaraus tepalų keitimo. Prietaiso veikimo kokybė tiesiogiai proporcinga dėmesiui jos priežiūrai. 
                 

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …