Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Veterinarijos klinika apie problemiškas kates: ką turi žinoti šeimininkai?

veterinarijos klinika
Katė yra vienas mylimiausių naminių augintinių. Pirkdami katę tikimės, kad ši bus miela ir draugiška, elgsis švelniai ne tik su mumis, bet ir su mūsų svečiais. Deja, veterinarijos klinika tikina, kad viskas nėra taip gražu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Daugelis kačių turi elgesio sutrikimo problemų – vienos katės yra itin drovios, kitos – agresyvios ir pavojingos. Kartais rūpesčių keliančios katės nuvargina šeimininkus, todėl šie jas atiduoda į prieglaudas. Specialistai ragina neskubėti priimti radikalių sprendimų – daugelis elgesio problemų gali būti mažinamos tinkamu jūsų elgesiu.

Itin bailios katės

Atsargumas yra vienas esminių instinktų, padedančių išgyventi gamtoje. Natūralu, kad iš prigimties vienos katės gali būti bailesnės nei kitos, tačiau bailumą gali lemti ir netinkamas žmonių elgesys. Veterinarijos klinika teigia, kad 2–4 mėnesių katytės turėtų susipažinti su kuo daugiau žmonių, pažinti kitus gyvūnus, girdėti įvairius garsus ir būti daiktų apsuptyje. Priešingu atveju katė gali likti baili visą gyvenimą. Daug sunkumų kils ir tuo atveju, jei katė buvo dažnai baudžiama.

Jei jūsų katė yra baili, o jūs norite pakeisti jos elgesį, privalėsite apsišarvuoti kantrybe. Visų pirma niekada nešaukite ant katės ir nebauskite jos už blogą elgesį, kadangi katė dar labiau bijos. Stenkitės šalia katės šnekėti žemu tonu ir švelniu balsu, nenaudokite staigių judesių, kol katė nepradės jumis pasitikėti. Specialistai rekomenduoja nepamiršti, kad katės bijo žiūrėjimo į akis. Gamtoje įprastai du vienas į kitą žvelgiantys gyvūnai tampa priešais, kovojančiais už išlikimą. Natūralu, kad baili katė gali jus laikyti pavojingu žvėrimi. Vengimas žiūrėti į akis padės sumažinti įtampą, kuomet norėsite katę paglostyti.

Agresyvios katės

Veterinarijos klinika primena, kad agresyvios katės itin dažnai už savo bjauraus elgesio slepia baimę ir nerimą, todėl tinkamai auklėjama katė gali tapti itin ramiu ir švelniu augintiniu.

Viena dažniausių problemų yra katės puolimas, kai žmogus ją glosto. Tokį augintinės elgesį gali lemti kelios priežastys. Pirmiausia, gyvūnas gali sirgti ar jausti fizinį skausmą liečiamas. Jei katė glostoma yra rami, tačiau prabėgus kelioms minutėms ima pulti jūsų ranką, tai greičiausiai susiję su baime – katė mėgaujasi jūsų dėmesiu tol, kol prisimena, kad esate didesnis žvėris ir galite būti pavojingas.

Siekdami atpratinti katę nuo agresyvaus elgesio, privalote būti itin švelnūs tuo metu, kai katė yra rami. Nurimusią katę pagirkite, duokite skanėstų. Laikui bėgant katė turėtų leistis vis ilgiau glostoma. Niekada nebauskite katės, kai ši ginasi, nes katė įsitikins, kad esate pavojingas.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …