Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Geodeziniai matavimai. Trumpa informacija

geodeziniai matavimai
Geodeziniai matavimai atliekami, kai žemės sklypai yra dalijami, atidalijami ar sujungiami, taip pat kai keičiama žemės naudojimo paskirtis ir įvairiais kitais su žemės sklypu ir jo ribomis susijusiais atvejais. Tokių matavimų gali prireikti tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Prieš kreipdamiesi dėl geodezinių matavimų, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti atitinkamais dokumentais. Jums būtina turėti: sklypo teisinės registracijos dokumentą (tai gali būti registro pažymėjimas, pirkimo–pradavimo sutartis), preliminarų arba detalųjį sklypo planą, jeigu matuojamame žemės sklype yra kokių nors statinių, reikia turėti susijusį registro pažymėjimą, savininko paso kopiją. 

Geodeziniams matavimams atlikti jūs turėsite pasirinkti matininką. Tai galima atlikti įvairiai. Galite peržiūrėti matininkų skelbimus, kreiptis į dideles įmones arba pasinaudoti matininkų buvusių klientų rekomendacijomis. Atminkite, kad geodeziniai matavimai gali būti atliekami tik atestuoto matininko. Jie atestuojami Nacionalinėje žemės tarnyboje. Ši tarnyba matininkui suteikia atitinkamą kvalifikacinį pažymėjimą. Svarbiausia, kad kreiptumėtės į tikrai kvalifikuotą ir patyrusį šios srities specialistą. Toks specialistas bus atsakingas už savo darbą ir vadovausis galiojančiais teisės aktais. O didelio skirtumo nebus, ar jis dirba pagal individualios veiklos vykdymo pažymą, ar yra samdomas didelės įmonės. 

Geriausia pasirinkti kelis matininkus ir jiems paskambinti bei pasidomėti jų kainomis. Nors paprastai kainos per daug nesiskiria, juk viską reguliuoja rinka. Didesnis skirtumas gali susidaryti didžiuosiuose miestuose. Bendrai geodezinių matavimų kaina priklauso nuo matuojamo žemės sklypo dydžio, nes išmatuoti didesnį sklypą užtrunka ilgiau, nuo to sklypo vietos, tai yra kuriame rajone ar mieste atliekami tokie matavimai, nuo pačio sklypo sudėtingumo – priklausomai nuo to, ar jame yra daug objektų. Svarbu ir tai, kokiu laiku atliekami matavimai, nes vasarą kaina paprastai būna didesnė. Dar svarbus galutinis darbų atlikimo terminas – ar tai skubu, ar ne. 

Atkreipkite dėmesį, kad geodezinius matavimus sudaro trys pagrindiniai procesai: matininko darbas (trunka nuo kelių dienų iki kelių mėnesių), patikra Nacionalinėje žemės tarnyboje (trunka nuo 20 iki 30 dienų, jeigu viskas atlikta teisingai) ir patikra Registrų centre (gali trukti nuo 1 iki 10 dienų). Tad bendra trukmė gali užsitęsti nuo vieno iki kelių mėnesių. 

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …