Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pristatome paslaugą - techniniai vertimai


techniniai vertimai
Pristatome vieną labai reikalingą verslui paslaugą. Tai techniniai vertimai. Yra keletas svarbių dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas – ne tik patys vertėjai ir vertimų užsakovai.
  • Techniniai vertimai dažniausiai naudojami gamybos, IT, pramonės, prekybos srityse. Taip pat ir paslaugų sektoriuje gali pasitaikyti nemažai techninių vertimų. Tad tokie tekstų vertimai yra populiarūs ir paklausūs versle.
  • Techninius vertimus atlieka vertėjai, turintys itin daug patirties ir žinių tam tikrose srityse. Pavyzdžiui, vieni vertėjai puikiai išmano IT techninius terminus, kiti – gamybos, treti – inžinerijos, ketvirti – statybos ir architektūros ir t.t. Grožinių tekstų vertėjas negali versti tokių tekstų, nes jam paprasčiausiai nepakaktų kompetencijos (nesakome, kad dėl to jis prastas vertėjas – tiesiog specializacija kita, nes techninis vertėjas tikrai negalėtų išversti poemos ar novelės).
  • ISO sertifikatai, kuriuos turi įsidiegęs vertimų biuras yra labai svarbūs, nes jie įpareigoja užtikrinti itin aukštą vertimų kokybę. Tai daroma taikant specifines vertimų atlikimo schemas, o taip pat ir diegiant dvigubą ar net trigubą kokybės patikrinimo kontrolę. Akivaizdu, kad ne visi vertimų biurai ir vertėjai gali taip dirbti, todėl ISO ir kiti sertifikatai yra labai svarbus faktorius renkantis, kas darys techninius vertimus.
  • Speciali programinė įranga padeda išlaikyti tam tikrą vertimo stilistiką ir nepasiklysti terminologijoje. Tai ne Google Translate, kuri yra daugiau kuriozas, nei profesionalus vertėjų darbo įrankis...
  • Terminologija – tai techninių vertimų pagrindas. Čia reikalingas itin tikslus vertimas, nes sumaišius terminus arba panaudojus sinonimus, tam tikri tekstai gali būti suprasti neteisingai. Jei staklių diegimo instrukcija yra neteisingai išversta, kaip inžinieriui, diegiančiam šias stakles, reikės viską padaryti teisingai? Tik tikslūs terminai vertime yra daugiau, nei privalomi.
  • Nuolatinės konsultacijos sus specialistais – tai techninių vertėjų darbo kasdienybė. Kai kurie jų ir patys yra specialistai, dirba įvairiose valstybinėse institucijose ir verslo įmonėse, nes techninių sričių išmanymas ir sugebėjimas rašyti – labai vertinamos savybės versle.
  • Techniniai vertimai dažniausiai apima tokius tekstus, kaip naudojimosi instrukcijos, įvairūs komerciniai pasiūlymai, kuriuose paaiškinami tam tikri sprendimai, mokomoji medžiaga profesionalams, tekstai interneto puslapiams, tekstai pakuotėms, reklaminė medžiaga (lankstinukai ir bukletai). 
Tekstų vertimai, kuriuos atlieka tikri profesionalai dažniausiai būna pakankamai kokybiški. Profesionalams suprasti nebus sudėtinga. Pradedantiesiems – puiki proga pasimokyti terminų.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …