Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Baldai mažam butui: ką siūlo interjero specialistai?

nestandartiniai baldai
Nors mažas butas yra jaukus ir praktiškas pasirinkimas, susidoroti su jo interjero sprendimais – itin rimta ir atsakinga užduotis, reikalaujanti profesionalaus dizainerio pagalbos. Jei norite, kad ši erdvė būtų ne tik stilinga, bet ir funkcionali bei praktiška, turite gerai pagalvoti, kokius baldus rinksitės, kaip išdėlioti buitinę techniką ir kokiais aksesuarais puošti namus. Profesionalūs dizaineriai teigia, kad čia neišsiversite be nestandartinių baldų ir kompetentingo baldininko pagalbos.

Pasisemkite idėjų!

Visų pirma turite nuspręsti, kokio stiliaus interjeras atitiks jūsų išsikeltus lūkesčius. Nebijokite eksperimentuoti – mažos erdvės būstas gali įgyvendinti pasirinkto dizaino viziją ir visai nesvarbu, ar domitės modernizmu, ar pirmenybę skiriate klasikinėms idėjoms. Jei norite pasisemti minčių, apsidairykite baldų salonuose ir pavartykite interjero žurnalus, tačiau nepamirškite, kad, greičiausiai, standartinių išmatavimų baldai, t. y. masiškai gaminama produkcija, jūsų namams netiks – kad funkcionaliai išnaudotumėte gyvenamąjį plotą, jums bus reikalingi nestandartiniai baldai.

Erdvė ties lubomis

Praktika rodo, kad įrengiant nedidelės erdvės namus, dažniausiai pamirštama erdvė ties lubomis. Pasikalbėkite su baldininku ir nepamirškite, kad aukštos spintos ir sekcijos, palubėje montuojamos spintelės gali padėti efektyviai išnaudoti gyvenamąjį plotą – čia galėsite laikyti rečiau naudojamus buities prietaisus ir kitus daiktus. Funkcionalumą užtikrins baldai, turintys daug atskirų stalčiukų ir lentynų – tai vienas efektyviausių sprendimų daiktų komplektavimui.

Multifunkciniai baldai ir stumdomos sistemos

Vienas novatoriškiausių pasirinkimų – kelių funkcijų baldai, atitinkantys individualius gyvenamosios erdvės poreikius, pvz., sulankstomas stalas gali būti pritaikomas tiek kasdienių pietų metui, tiek susitikimams su draugais, sienoje montuojama lova padės išspręsti darbo kambario ar vaikų žaidimų erdvės klausimą, sulankstomos kėdės – būtinų, tačiau kasdien nenaudojamų baldų eksploatacijos rūpesčius. Dizaino specialistai ypatingą dėmesį skiria stumdomoms spintų durims, kurios padeda spręsti ne tik vizualines, bet ir funkcines erdvės planavimo problemas – stumdomos durys gali būti montuojamos ir neįprastose erdvėse, pvz., po laiptais. Šios sistemos, priešingai nei tradicinės varstomos durys, nereikalauja papildomo ploto durų atvėrimui. Be to, modernios ir patikimos konstrukcijos užtikrina sistemų ilgaamžiškumą ir saugo nuo pirštų prisivėrimo.

Spalviniai sprendima

Jei norite vizualiai padidinti būstą, nepamirškite, kad svarbų vaidmenį atlieka ne tik baldų konstrukcijos, bet ir spalvų paletė. Mažam būstui rekomenduojami šviesūs tonai, optiškai didinantys gyvenamosios erdvės plotą. Jei norite, kad kambarys atrodytų aukštesnis, rinkitės dryžuotą sienų apdailą. Nepamirškite pagalvoti ir apie veidrodžius, kurių atspindžiai siejami su erdvesnių namų įvaizdžiu. Vienas universaliausių sprendimų – spintos stumdomomis veidrodinėmis durimis.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …