Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Medinės dailylentės: pasirinkimas ir eksploatacijos laikas

dailylentės
Medinių lauko dailylenčių populiarumas nekelia abejonių – tai puikus sprendimas fasado padengimui ir vidaus apdailai. Nors visuomenėje vis dar sklando mitas, tvirtinantis, kad dailylentės naudojamos vien tik kaimo trobelių puošimui, ekspertai su tuo nesutinka – sparčiai populiarėjant skandinaviško tipo namams, ekologiškumo ir natūralumo idėjoms, dailylentes renkasi ne tik kaimo, bet ir miesto gyventojai.

Mitas, tvirtinantis, kad medžio dailylentės yra nepraktiškas ir neracionalus sprendimas, neatitinka realybės. Žinoma, negalima paneigti, kad mediena yra jautri aplinkos poveikiui ir reikalauja daugiau priežiūros, valymo ir reguliarių atnaujinimo darbų, tačiau tinkamai prižiūrimų dailylenčių eksploatacija gali siekti 30 metų ir daugiau. Be to, daug kas priklauso nuo medienos pasirinkimo, pvz., jei renkatės skandinavišką maumedį, šis namus gali puošti ir daugiau nei 50 metų. Kad dailylentės džiugintų savo ilgaamžiškumu ir nepriekaištinga estetika, jas reikia atnaujinti kas 10 metų, tačiau tiesa tokia, kad atnaujinimo reikalauja ir kitos apdailos medžiagos. Be to, jei mediena neobliuota, kokybiškai nudažyta ir impregnuota, pirmojo atnaujinimo gali nereikėti ir 15 metų. Kad būtumėte tikri dailylenčių kokybe, rinkitės patikimus medienos pardavėjus, kurie siekia realizuoti išrankiausių klientų lūkesčius ir rūpinasi geru įmonės vardu, todėl pirkėjams siūlo tai, kas geriausia.

Dailylenčių ilgaamžiškumą ir jų estetinę išvaizdą lemia pirkėjų pasirinkimas. Primename, kad įprastai dailylentės skirstomos į kelias kokybės kategorijas. Rekomenduojame rinktis aukščiausiais atsparumo rodikliais pasižyminčias dailylentes be jokių mechaninių pažeidimų. Priimant sprendimą, reikia atsižvelgti ir į dailylenčių drėgnumą. Paprastai jos džiovinamos iki 14–18 procentų (priklausomai nuo medienos). Itin sausos dailylentės gali pradėti skilinėti. Kokybę lemia ir medienos rūšis. 

Populiariausios – eglinės dailylentės, kurios pasižymi aukštu atsparumu deformacijai ir gana patrauklia kaina. Didžiausi ilgaamžiškumo rodikliai siejami su maumedžiu. Deja, šis reikalauja didesnių investicijų.

Į atskiras grupes skirstomos vertikalios ir horizontalios dailylentės. Horizontaliosios dažniausiai puošia kaimo namus ir statinius draustiniuose, parkuose ar kitose vietovėse, kuriose dominuoja natūralios gamtos vaizdai. Miesto, užmiesčio gyventojai ir profesionalai (pastatų dizaineriai, architektai ir kt.) vis dažniau renkasi vertikalias dailylentes, kurios išsiskiria unikalia estetika. Primename, kad medines dailylentes galima dažyti. Iš tiesų dažymas ne tik užtikrina nepriekaištingą išvaizdą, bet ir atlieka apsauginę funkciją. Medį galima dažyti tiek savarankiškai, tiek pramoniniu būdu. Pastarasis sprendimas yra brangesnis, tačiau garantuoja greitesnį ir kokybiškesnį rezultatą. Specialistai rekomenduoja dailylentes dažyti prieš pradedant montavimo darbus – taip būsite tikri, kad neliks nepadengtų vietų.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …