Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ar elektroninės knygos išstums popierines?

knygos
Šį klausimą jau kone dešimtmetį užduoda visi knygų mėgėjai, bibliotekininkai, knygynų darbuotojai ir švietimo skyrius. Tačiau situacija nekinta, elektroninės knygos sėkmingai užėmė rinkos dalį, tačiau popierinių knygų dar neišstūmė. Tiesiog knygos šiuo metu pasidarė dar priimtinesnės, dar labiau skaitomos, kadangi galima rinktis – elektronines arba popierines. 

Įvairių apklausų metu matoma ryški tendencija, jog tie patys žmonės skaito ir popierines, ir elektronines knygas, nėra pasirenkamas tik vienas šių variantų. Pasidomėję plačiau, matome, jog tai lemia skirtingi šių knygų privalumai ir trūkumai. 

Elektroninės knygos – kelionių palydovės

Kiek knygų gali perskaityti per savaitės atostogas? Viena knyga laukiant lėktuvo ir lėktuve į šiltus kraštus, antra lietingą vakarą, kuomet tik norisi pasitaisyti kakavos ir barbenant lietui į langą pasinerti į knygos veikėjų pasaulį, trečia paplūdimyje, ketvirta lėktuve grįžtant namo. Taigi keturios knygos, dar gal viena „dėl visa ko“, tai sudaro gana nemažai papildomo svorio, kas itin svarbu keliaujant vien tik su rankiniu bagažu. Todėl kelionėse vis dažniau pasirenkamos elektroninės skaityklės. Į jas galima įsikelti ne vieną dešimtį elektroninių knygų ir keliaujant rinktis ką skaityti nevaržant savęs. Skaityklė sveria mažiau nei viena vidutinio dydžio knyga, neužima daug vietos, todėl tai geriausias pastarųjų metų išradimas knygų graužikams. Tuo labiau, jog skaitantiems anglų kalba, prieinamas didelis knygų pasirinkimas, daugelis knygų netgi nemokamos. Knygos lietuvių kalba taip pat vis dažniau išleidžiamos ir elektroniniu formatu.

Malonumas liesti popierinę knygą

Ir nors elektroninės knygos itin populiarėja, ypač tarp daugiau keliaujančių, tačiau jų nepastatysi ant lentynos namuose, negalėsi pavartyti girdint malonų lapų šiugždėjimo, netgi negalėsi užuosti subtilaus knygų aromato. Būtent tas gyvas prisilietimas prie spausdinto žodžio daugeliui skaitytojų yra itin svarbus ir aktualus, nepaisant to, jog jie taip pat mielai renkasi ir elektronines knygas. Popierinių knygų magija vis dar veikia ir knygynų pateikiami knygų pardavimų rodikliai parodo, kad popierinių knygų era dar nesibaigė. Tiesiog pirkėjas renkasi kam jam ta knyga labiau reikalinga – kaip lengvas skaitinys kelionėje ar kaip knyga turėsianti meninę ar sentimentalią vertę.


Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …