Kaip sugalvoti įdomias temas savo tinklaraščiui?




Pasidarė tylu tavo tinklaraštyje, ar ne? Sėdi prieš tuščią ekraną, o mintys klaidžioja kažkur tarp vakarykštės vakarienės ir svarstymų, ar dar liko kavos. Temų trūkumas – klasika. Bet jei nesinori išnykti interneto džiunglėse, metas išmokti įkvėpti savo turinį naujomis idėjomis. Štai keletas triukų, kurie padės grįžti į kūrybinį „vėžį“ (ir dar su trenksmu).

Ieškok įkvėpimo kasdienybėje


Temos dažnai slepiasi paprasčiausiuose dalykuose. Pažvelk į savo kasdienybę: galbūt kažkas nepatogaus nutiko prekybos centre, o gal sugedo skalbimo mašina? Aprašyk tai. Skaitytojai mėgsta istorijas, kurios yra žemiškos, juokingos ar net absurdiškos. Jei kažkas privertė tave juoktis arba supykti, tai tikėtina, kad ir tavo auditorijai bus įdomu. Pabandyk įsivaizduoti, ką veikia kiti žmonės: keliauja, renovuoja namus, augina vaikus, gamina maistą, dirba, skaito, klausosi muzikos, žiūri filmus, narplioja tarpusavio santykius, miega (visomis prasmėmis), važinėja automobiliu... Visa tai - puikiausios temos tinklaraščiui.

Pasisemk idėjų iš savo auditorijos


Kas geriau už tavo skaitytojus žino, ko jie nori? Pažiūrėk komentarus, įsiklausyk į klausimus, kuriuos tau užduoda. Žmonės dažnai patys, net nenorėdami, meta idėjų tau tiesiai po kojomis. Jei niekas nekomentuoja (ach, tas jausmas), pasiūlyk apklausą arba pabandyk įsijungti socialinius tinklus. Bendraudamas su žmonėmis, nejučia susirinksi temų visiems metams.

Sek kitus kūrėjus (bet ne plagijuok!)


Kas sakė, kad reikia išrasti dviratį? Pažiūrėk, ką rašo kiti tinklaraštininkai tavo srityje. Galbūt rasi temą, kurią gali pagyvinti savo požiūriu, patirtimi ar, žinoma, sarkazmu. Pavyzdžiui, jei kažkas rašo „Kaip planuoti kelionę į Italiją“, tu gali parašyti „Kodėl visi jūsų kelionių planai į Italiją sugrius (ir kaip tai išvengti)“.

Naudok tendencijas ir aktualijas


Socialiniai tinklai yra pilni temų, kurios laukia, kol jas pastebėsi. „Kas dabar ant bangos?“ – tai tavo klausimas numeris vienas. Aptark naujausius memus, kultūros tendencijas, serialus ar filmus. Žinoma, reikėtų nepamiršti savo auditorijos – jei jie yra technologijų entuziastai, gal rašyti apie naujausią realybės šou nebus geriausia mintis.

Kreipkis į ChatGPT


Kai idėjų šulinys visiškai išdžiūsta, kodėl nepabandžius pasikalbėti su dirbtiniu intelektu? ChatGPT gali padėti sugeneruoti idėjas bet kokiai tinklaraščio temai – nuo paprastų gyvenimiškų patarimų iki sudėtingų analizių. Užduok ChatGPT konkretų klausimą, papasakok apie savo tinklaraščio tematiką ar auditoriją, ir išspausi idėjų sąrašą, kurio užteks keliems mėnesiams. Negana to, jei vis dar niekas „nekimba“, DI gali padėti struktūruoti straipsnio planą arba net parašyti keletą įvadinių pastraipų. Taigi, ar ne metas pasinaudoti šia nemokama idėjų mašina? 😊

Nebijok būti asmeniškas


Ar kada bandai rašyti apie tai, kas tau iš tikrųjų rūpi? Tavo tinklaraštis – tavo erdvė, tad kodėl neparašius apie savo klaidas, sėkmes ar pasikeitusį požiūrį į gyvenimą? Žmonės mėgsta asmeniškumą. Be to, niekas taip nekabina, kaip autentiškas pasakojimas. Jei bijai būti per daug atviras, visada gali pasakoti „draugo“ vardu (arba šuns).

Idėja slepiasi tavo problemose


Kas tave erzina? Kas neišeina iš galvos? Dažnai geriausios temos yra tos, kurios sprendžia realias problemas. „Kaip niekada nebūti nuobodžiam vakarėliuose“, „Kaip apsimesti produktyviu, kai nieko neveiki“, „Kodėl tavo augalai miršta ir kaip jiems padėti“ – temos, kurios gimsta iš gyvenimiškų iššūkių, beveik visada sulaukia dėmesio. Atmink, jei problema kilo tau, galėjo kilti ir dar šimtams žmonių, kurie tiesiog "kaifuos" skaitydami tavo tinklarašio įrašus apie tai.

Eksperimentuok


Kartais reikia tiesiog leisti sau parašyti kažką visiškai keisto. Sukurk išgalvotą istoriją, parašyk sarkastišką vadovą arba pasidalink mintimis apie temą, kuri visiškai nesusijusi su tavo tinklaraščio pagrindine kryptimi. Net jei tai nesukurs srauto, bent jau pralinksminsi save.

Svarbiausia – neprarask lengvumo. Nebūtina kiekvieną kartą parašyti šedevrą. Blogiausiu atveju, visada gali parašyti apie tai, kaip sunku rasti temų tinklaraščiui – tai irgi idėja!

Komentarai