Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Originalus apšvietimas išskirtiniam interjerui


Kurdami interjerą daug dėmesio skiriame ne tik baldams ar jų išdėstymui, bei ir apšvietimui. Tinkamai parinktos šviesos gyvenamąją patalpą gali pakeisti neatpažįstamai. Šiandien yra pačių įvairiausių būdų, leidžiančių originaliai išnaudoti elektrą – galime ne tik apšviesti atskirus objektus, bet ir mėgautis išskirtiniais šviesų efektais. Tiesa, specialistai pataria patiems tokių darbų nesiimti, kadangi norimo rezultato greičiausiai nepasieksite, o didžiulės išlaidos, skirtos apšvietimo sistemoms, greičiausiai neatsipirks. Siekdami išvengti galimų nemalonumų, turėtumėte kreiptis į profesionalus – šiandien patys įvairiausi elektros darbai atliekami Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Nepamirškite, kad šviestuvai, kuriuos planuojate įsigyti, privalo atitikti bendrą jūsų būsto dizainą – jie turi jus džiuginti net ir tada, kai yra išjungti.


Niekam nebekyla abejonių, kad šviesa turi milžinišką įtaką ne tik interjerui, bet ir mūsų savijautai, pvz., ryški šviesa, krintanti iš viršaus, yra nemaloni ir po kurio laiko pradeda varginti. Be to, tokia šviesa sukuria ryškius šešėlius. Mes daug maloniau jaučiamės patalpoje, kurioje dominuoja neryški ir po visą kambarį išsisklaidžiusi šviesa. Tokį efektą suteiks perregimos arba pusiau perregimos matinės medžiagos, pvz., šviesus stiklas. Vis daugiau dėmesio sulaukia vietinis apšvietimas, kuris yra naudingas patalpą dalinant į zonas ir apšviečia tik vieną pageidaujamą kambario dalį. Tuo metu kita patalpos dalis lieka šiek tiek pritemusi.


Jei jums reikalingas apšvietimas darbui, prie sienos pritvirtinkite šviestuvą (geriausiai – sulankstomą), taip ne tik gausite pageidaujamą šviesos kiekį, bet ir sutaupysite vietos. Miegamajame labiausiai tiks karnizinis apšvietimas. Jei pageidaujate apšviesti zoną, esančią prie lovos, jums tiks šviestuvas, skleidžiantis prislopintą šviesą. Išskirtinį jaukumo jausmą suteiks lubose sumontuotas šviestuvas. Įrengdami apšvietimą virtuvėje nepamirškite pagalvoti apie intensyvesnią šviesą toje vietoje, kur gaminate maistą – siekdami tokio apšvietimo prie pasirinktų baldų pritvirtinkite liuminescencines lempas. Nepamirškite, kad visi elektros darbai privalo būti atlikti kokybiškai ir profesionalai. Tik tuomet galėsite džiaugtis pageidaujamu rezultatu.


Rinkdamiesi šviestuvus būkite itin atidūs ir nepamirškite atsižvelgti į gaminių techninius parametrus. Šiandien galite rinktis iš įvairiausių kaitinamųjų, liuminescencinių, halogeninių lempų, o šviestuvų pasirinkimas dar didesnis. Skirtingų tipų (ir net skirtingų gamintojų) lempos suteikia visiškai skirtingą šviesos atspalvį, pvz., kaitinamosios lemputės skleidžia šiltus atspalvius, o liuminescencinės lempos teikia ryškią ir šaltą šviesą. Apšvietimą turėtumėte rinktis atsižvelgdami į bendrą būsto interjerą ir dominuojančias spalvas, tačiau specialistai teigia, kad gyvenamosioms patalpoms visuomet labiausiai tinka kaitinamosios lemputės arba halogeniniai šviestuvai.


Pasirinktų šviestuvų dizainas taip pat privalo derėti prie jūsų interjero. Rinkdamiesi šviestuvą nepamirškite atsižvelgti į šviesos kryptį, kurią sukurs pasirinkto gaminio forma. Be to, atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios šviestuvas pagamintas – ar ji yra matinė, ar perregima, kadangi nuo to priklausys lempučių pasirinkimas. Nepamirškite sumontuoti šviesos reguliatorių (jei įmanoma – visiems šviesos šaltiniams), kadangi taip galėsite kontroliuoti šviesos intensyvumą ir nesunkiai sukurti pageidaujamą atmosferą.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …