Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pensijų fondai: kodėl verta juose kaupti?


Pensijų fondai tai galimybė patiems pasirūpinti savo būsima ateitimi, gauti didesnes pajamas, sulaukus garbingo amžiaus, ir ramiai ilsėtis nuo visų darbų. Visgi, kartais pasigirsta nuomonė, o kam tie pensijų fondai reikalingi, seniau jų nebuvo ir nereikėjo, kyla begalės klausimų ar jie saugūs, kurį pensijų fondą rinktis ir kokia iš to nauda ir pan. Štai keletas faktų, kurie atsakys į bene pagrindinį klausimą – ar verta pinigus kaupti pensijų fonde.

Kiekvienas dirbantis yra draudžiamas privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu, tačiau dalį pensijos gali kaipti ir jo pasirinktame pensijų fonde. Tai reiškia, kad atėjus pensiniam amžiui jūs gausite pensiją ne tik iš „Sodros“, bet ir iš asmeninės sąskaitos pensijos fonde. Kadangi pensijų fondai jūsų lėšas investuoja, jūs gausite ne tik savo sukauptus pinigus, bet ir palūkanas. Be to, jūsų sukauptos lėšos yra tik jūsų, jos nėra skirstomos kitų gyventojų pensijoms ar socialinėms pašalpoms.

Beje, kalbant apie investicijas. Jūsų lėšos visą kaupimo laikotarpį bus investuojamos, net ir tokiu atveju, jei nustojote mokėti pensijų įmokas, pavyzdžiui, netekote darbo, susirgote rimta liga ir pan. jums vėl pradėjus dirbti, įmokos vėl pervedamos į jūsų pensijų fondą. Taigi, pinigai esantys pensijų fonduose ne guli ir nedulka, jie nuolat cirkuliuoja ir auga.

„Sodros“ pensija nėra paveldima, o štai teisės aktuose numatyta, kad lėšos, esančios pensijų fonde, gali būti paveldimos. Be to, pensijų fondas panašiai veikia kaip ir gyvybės draudimas: atsitikus nelaimei ar nesulaukus pensijos amžiaus, fonde sukaupti pinigai yra išmokami jūsų šeimos nariams. O tai reiškia, kad jie niekur nedingsta ir nenuteka į valstybės ar banko biudžetą, o grįžta jūsų šeimai.


Jei kaupiate pinigus pensijų fonduose, tai tikrai nereiškia, kad prarandate teises į kitas „Sodros“ mokamas socialines išmokas ar jas gausite mažesnes. Jūs patys kontroliuojate prisiimamos rizikos lygį. Paprasčiau tariant, su jūsų pinigais niekas nedarys to, ko jūs nenorite, jūs patys apsisprendžiate, kurioje pensijų kaupimo bendrovėje norite turėti pensijų fondą, patys galite pasirinkti investavimo strategiją ir riziką. Specialistai jums visada patars ir pasiūlys optimaliausią sprendimą.

Taigi, pensijos fondai savo veikimo principu labai panašiai funkcionuoja kaip ir gyvybės draudimas. Jūs mokate įmokas, o atėjus laikui gaunate sukauptą sumą, be to, nelaimės atveju jūsų pinigais bus atiduoti jūsų šeimos nariams. Viskas skaidru, aišku bei patikima ir pensijų fondai tikrai nėra jokia alternatyva ar priešprieša „Sodrai“. Paprasčiau tariant, pensijų fonde augantys pinigais bus kaip savotiškas priedas prie jūsų užsitarnautos pensijos.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …