Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Populiariausios medienos rūšys, naudojamos durų gamyboje

Eksploatacinės ir estetinės medinių durų savybės bei jų vertė priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant, kokios rūšies mediena buvo naudojama jų gamybai. Mediena, visų pirma skirstoma į dvi rūšis: lapuočių (kietoji) ir spygliuočių (minkštoji). Ir vienos,  ir kitos yra aktyviai naudojamos durų gamyboje. Kiekviena veislė turi savo unikalių savybių, o gamintojo profesionalumas slypi mokėjime jas tinkamai panaudoti.

Ąžuolinės durys. Ąžuolas tradiciškai plačiai naudojamas baldų ir durų gamyboje. Jo šviesiai geltonas, šviesiai rausvas arba rausvai rudas atspalvis, laikui bėgant, darosi sodresnis, tamsesnis. Aukštas medienos stiprumo ir kietumo lygis, daro gaminius ilgaamžiais. Jei mediena buvo tinkamai džiovinta ir apdorota, durys, pagamintos iš jos, tarnaus labai ilgai. Kokybiškos  ąžuolinės durys - tai elitinis produktas, pritrenkiantis savo natūraliu, gamtos sukurtu grožiu.

Medinės durys, pagamintos iš buko. Mechaninės savybės panašios į ąžuolo. Jo atspalvis šviesiai rausvas, mediena vienodos tekstūros, todėl atrodo labai minkšta ir dera bet kuriame interjere. Tačiau ekspertai mano, kad bukas priskiriamas prie "įnoringų" rūšių, nes yra jautrus drėgmės svyravimams. Dėl šios priežasties, buko medienos džiovinimas turi būti nepriekaištingas, o tam pasiekti reikalingi aukštos kokybės, brangūs prietaisai.

Kita veislė, kuri sėkmingai naudojama medinių durų gamybai, yra uosis. Šios medienos atspalvis gali svyruoti nuo šviesiai rausvos iki tamsiai rudos spalvos. Turi unikalų lankstumą, tvirtumą ir atsparumą. Kietumu lenkia net ąžuolą. Skirtingai nuo buko, uosis yra nereiklus. Jis gali išlaikyti savo eksploatacines savybes net ir ne itin aukštos kokybės džiovinimo atveju.

Raudonmedis – labiausiai vertinamas dėl savo tvirtumo, originalaus atspalvio, didelio atsparumo drėgmei ir dideliems temperatūros pokyčiams. Gaminiai iš raudonmedžio laikomi prabangos akcentu.

Tarp spygliuočių labiausiai paplitusi pušis. Kurios naudojimas durų gamyboje daro produktą labiau prieinamą platesniam vartotojų ratui. Dėl didelės dervų koncentracijos, ji  beveik nereaguoja į drėgmę ir temperatūros pokyčius , dėl ko yra laikoma gan praktiška ir patikima mediena.

Medinės durys, pagamintos iš vyšnios, riešuto ir klevo ar kai kurių kitų veislių, taip pat turi savų ypatumų, dėl kurių priklauso vertingos medienos klasei. Medinės durys tuom ir puikios, jog pirkėjas turi galimybę rinktis iš įvairių rūšių medienos pagal savo skonį.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …