Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vairavimo kursai mokykloje ir namuose: geriausio mokytojo paieška

vairavimo kursai
Vairavimo pamokos reikalauja ilgametės instruktoriaus patirties ir mokytojo įgūdžių. Tiesa, vairavimo kursai su profesionaliu instruktoriumi yra gana brangus malonumas, todėl daugelis pradedančiųjų vairuotojų nusprendžia mokytis su šeimos nariu. Nors minėtasis sprendimas padeda sutaupyti, vis dėlto padidėja eismo įvykių tikimybė, todėl prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, neskubėkite ir racionaliai įvertinkite minėtųjų pasirinkimų privalumus ir trūkumus.

Mokymasis su šeimos nariu: privalumai ir trūkumai

Įsigaliojus naujai tvarkai, mokytis vairuoti su šeimos nariu gali ir 17-mečiai, jei yra išlaikę teorijos egzaminą „Regitroje“. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad egzamino rezultatas galioja vienerius metus, o B kategorijos egzaminas „Regitroje“ gali būti laikomas tik sulaukus pilnametystės. Mokyti vairuoti gali tik mažiausiai penkerių metų stažą turintis asmuo, kurį su mokiniu sieja giminystės ryšys. Be to, transporto priemonėje rankinė stabdžio svirtis turi būti įrengta tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių (kad nelaimės atveju instruktorius galėtų sustabdyti automobilį).

Šeimos narių vedamos pamokos sparčiai populiarėja. Statistika rodo, kad dažniausiai mokytojais tampa mokinio tėvai, vyresnieji broliai ir seserys. Gana dažnas sprendimas – mokytis su sutuoktiniu. Nors tokios pamokos yra neribojamos laiku ar pinigais (tiesa, negalima pamiršti kuro sąnaudų), vis dėlto minėtieji vairavimo kursai yra rizikingi – paprastai mokytojai neturi atitinkamų įgūdžių ir negali adekvačiai reaguoti į pavojingas situacijas. Be to, šeimos nariai nežino egzamino reikalavimų ir negali tinkamai paruošti mokinio praktiniam vairavimui. Galiausiai, vairavimo įgūdžių neturintis mokinys gali sugadinti transporto priemonę.

Mokymasis su instruktoriumi: privalumai ir trūkumai

Vairavimo kursai su profesionaliu instruktoriumi padeda pasiruošti praktikos egzaminui, išmoko tinkamai valdyti transporto priemonę ir priimti racionalius sprendimus pavojingose situacijose. Kvalifikuotas instruktorius parenka tinkamiausius mokymosi maršrutus, padeda suprasti saugaus eismo taisykles. Be to, instruktorius pastebi visas mokinio klaidas ir pataria, kaip jų išvengti. 
Mokydamasis su instruktoriumi, mokinys mokosi ne tik greičiau, bet ir atsakingiau. Tiesa, negalima paneigti, kad tokios pamokos – gana brangus malonumas, reikalaujantis didelių investicijų. Vis dėlto, nepamirškite – saugumui skirtos investicijos visuomet atsiperka.

Kompleksinės pamokos

Specialistai pataria – mokymasis vairuoti su šeimos nariu turėtų būti pradedamas tik pabaigus vairavimo pamokų kursą su profesionaliu instruktoriumi. Jei norite itin greitų rezultatų, mokykitės su vairavimo mokyklos mokytoju ir skirkite laiko papildomoms pamokoms su šeimos nariu. Taip išmoksite laikytis esminių vairavimo taisyklių ir tobulinsite praktinio vairavimo įgūdžius.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …