Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Veterinarijos klinika pataria egzotinių gyvūnų laikymo ir priežiūros klausimais

veterinarijos klinika
Egzotiniai gyvūnai žavi savo išskirtinumu ir laukine prigimti. Statistika rodo, kad vis daugiau žmonių nusprendžia namuose laikyti retą augintinį iš tolimųjų kraštų. Tiesa, toks sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Veterinarijos klinika įspėja – nors egzotinių gyvūnų pasirinkimas gana platus, vis dėlto prieš priimdami sprendimą, visų pirma turėtumėte pasidomėti Lietuvos įstatymais, kadangi kai kurių augintinių rūšys yra uždraustos. Be to, nepamirškite, kad kai kurie egzotiniai gyvūnai gali kelti realų pavojų ne tik jums ar jūsų šeimos nariams, bet ir aplinkiniams. Būtina įvertinti visus rizikos faktorius ir gyvūno priežiūros klausimus – ar turėsite kuo augintinį šerti, ar žinosite, kokių priemonių imtis, jei šis susirgs? Galiausiai, ar egzotinio gyvūno priežiūros sąlygos atitiks jūsų kasdienius gyvenimo įpročius?

Vienas esminių egzotinių gyvūnų bruožų yra tai, kad didžioji jų dalis yra laukiniai, todėl laikomi namų sąlygomis jaučia stresą, pradeda sirgti arba kelia pavojų aplinkiniams. Be to, suaugę egzotiniai gyvūnai gali būti agresyvūs. Populiariausi egzotiniai gyvūnai yra įvairūs paukščiai, reptilijos, amfibijos ir t. t. Egzotiniams gyvūnams priskiriamos ir jūrų kiaulytės bei voverės.

Veterinarijos klinika primena – jei nusprendėte laikyti egzotinį gyvūną, turite pagalvoti apie medicininę jų priežiūrą, skiepus ir gydymą, todėl pasidomėkite, kuri klinika sutiks pasirūpinti jūsų augintiniu, jei tam bus būtinybė. Jei galite, pasikonsultuokite su veterinaru dėl gyvūno priežiūros ir maitinimo. Nepamirškite, kad daugeliui egzotinių gyvūnų reikalingos specialios vakcinos ir skiepai. Papildomos informacijos apie egzotinių gyvūnų laikymą galima rasti internete ir specializuotose knygose. Be to, visuomet galite pasikonsultuoti su egzotinių gyvūnų priežiūros organizacijomis ar zoologijos sodo darbuotojais.

Veterinarijos klinika pataria itin atidžiai rinktis augintinį tuo atveju, jei namuose gyvena mažamečiai vaikai. Visų pirma egzotiniai gyvūnai mažuosius gali užkrėsti įvairiomis ligomis ir infekcijomis. Be to, agresyvūs gyvūnai vaikus gali sužeisti. Tiesa, žinoma daugybę pavyzdžių, kuomet egzotiniai gyvūnai tampa išskirtiniais šeimos draugais ir nesukelia jokių priežiūros rūpesčių. Kitaip sakant, pasirinkimas laikyti egzotinį gyvūną priklauso tik nuo jūsų ir bendro šeimos narių susitarimo. Negalima pamiršti ir privalumų – egzotinio gyvūno laikymas moko vaikus atsakomybės – paprastai tokio gyvūno priežiūrai reikalingas suaugęs žmogus, tačiau vaikai gali padėti tėveliams ir ugdyti bendradarbiavimo įpročius.

Siekdami pasirūpinti tinkamomis higienos sąlygomis ir išvengti ligų, stenkitės palaikyti švarą gyvūno narve ir kiekvieną kartą pažaidę su gyvūnų, plaukite rankas antibakteriniu muilu. Neglauskite egzotinio gyvūno prie veido ir mokykite vaiką, kaip su gyvūnu galima elgtis ir ko daryti negalima, kad augintinis mažylio nesužeistų.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …