Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Naujo namo statybos darbai. Kokia stogo danga tinkamiausia?

čerpės
Atsibodo gyventi bute, todėl nusprendėte keltis į priemiestį ir pasistatyti namą? Galbūt turite nemažą sklypą savo sodyboje, tačiau dar neįrengtas namas? Be abejo, tuomet turite nemažai ką apgalvoti ir kuo pasirūpinti. Pradedant nuo to, kokios vandens talpos reikės jūsų sodui, baigiant stogo danga, kurią turėsite išsirinkti iš gausybės šiuolaikinės rinkos siūlomų variantų. Būtent apie stogo dangą ir pakalbėsime – dabar yra keturios pagrindinės dangų kategorijos, iš kurių kiekviena turi savo privalumų bei minusų.

  • Skardinė danga. Pirkėjai bei statybų ekspertai vertina šią dangą dėl gana mažos kainos ir didelio mechaninio atsparumo. Galima teigti, kad jos įrengimas yra taip pat pakankamai nesunkus, kadangi skarda yra visiškai neskylinėjanti danga. Dėl to, kad ši danga yra lengva, nėra rizikos, jog pasikeis stogo karkaso konstrukcija, kas kartais sukelia papildomų bėdų. Visgi, skardinė stogo danga turi ir keletą trūkumų - visų pirma, įrengiant dangą, gali atsirasti nemažas kiekis atliekų. Visgi, tai trumpalaikė problema. Kur kas svarbiau yra tai, kad skarda netiks tiems, kas nori puikios garso izoliacijos – garso sulaikymo rodikliai su skardine stogo danga yra pakankamai prasti.
  • Šiferinė stogo danga. Tai yra gana pigi danga, kuri anksčiau klodavo daugelį mažų namų ir didelių pastatų. Visgi, dabar šiferis jau nebe toks koks anksčiau – jame nėra žmogui pavojingos medžiagos asbesto, tad tai tikrai puikus pliusas. Visgi, negalime sakyti, kad beasbesčio šiferio stogo danga turi daug privalumų, kadangi tokią dangą yra pakankamai sunku sumontuoti, ypač jeigu kalbame apie darbus, atliekamus esant žemai temperatūrai. Negana to, šiferis gretai praranda savo spalvą, kadangi yra nuolat veikiamas UV spindulių. Deja, lygiai taip pat kaip ir skardinė danga, šiferis labai prastai sulaiko garsą. Retas specialistas rekomenduotų šiferinę dangą – ji tinkama tik išskirtiniais atvejais.
  • Bituminės čerpės. Tai stogo danga, kuri pasižymi tikrai gera garso izoliacija, negana to, ši medžiaga nei skyla, nei lūžta – ji yra labai plastiška, todėl tinka ir sudėtingesniems, nestandartiniams stogų projektams. Vienintelis trūkumas, kurį galime įžvelgti apie bitumines čerpes – jos yra blunkančios, kadangi nėra visiškai atsparios ultravioletiniams spinduliams.


  • Keraminės čerpės. Galima teigti, kad keraminės čerpės rodo geriausią rezultatą garso izoliacijos srityje. Kaip ir bituminės čerpės, keraminės taip pat nei skyla, nei rūdija, nei dega. Geriausia yra tai, jog keraminės čerpės užima lyderio pozicijas ilgaamžiškumo srityje – specialistai apskaičiavo, kad tokia stogo danga yra tinkama daugiau nei tūkstančiui šalčio ciklų. Negana to, čerpės iš keramikos nepraranda savo atspalvių. Kadangi jos yra atsparios dėl savo savybių, nereikės stogo dangos ypatingai prižiūrėti. Nors panašu, kad ši medžiaga turi mažiausiai minusų, keletą galime įvardinti: visų pirma, keraminė stogo danga yra gana sunki, todėl gali keistis stogo karkaso konstrukcija. Antras ir paskutinis minusas – tai gana trapi medžiaga, todėl tokią dangą montuoti turėtų tik patyrę meistrai.

Štai pristatėme populiariausias stogo dangas, iš kurių manome, jog keraminės čerpės šiuo metu turi geriausią kainos ir kokybės santykį.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …