Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ar po breketų reikalingas dantų balinimas?

dantų balinimas
Pastaruoju metu statistika rodo, jog dantų balinimas yra ypač populiari paslauga ne tik užsienio valstybėse, bet r Lietuva. Per pastaruosius keletą metų JAV pacientų, norinčių išsibalinti dantis, padidėjo 4 kartus. Panašios tendencijos atkeliauja ir į Lietuvą. Čia apie dantų balinimą domisi vis daugiau pacientų. Ne retai tai ne tik grožio procedūra, bet ir praktiškas apsisprendimas. Pavyzdžiui, kai dantų balinimo prireikia po ortodontinio gydymo.

Ortodontija arba ortodontinis gydymas – netaisyklingo sąkandžio ar kreivai augančių dantų tiesinimas specialiais prietaisais. Su tokiomis problemomis susiduria nemaža dalis žmonių, todėl tai populiari odontologijos rūšis.

Ortodontinės problemos gali atsirasti dar vaikystėje, jas įtakoja mityba, netaisyklingas dantų išdygimas ar net paveldimumas. Nors su tokio tipo problemomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, lengviausiai jas įveikti ir pasiekti geriausių rezultatų, pradėjus gydymą kuo ankščiau.

Jei patys pastebite, kad Jūsų dantys nėra tiesūs, negalite Jų sukąsti tiesiai, burnoje jie per daug išretėję ar susigrūdę, greičiausiai tai reiškia, jog laikas pasirodyti odontologui. Tik po profesionalios apžiūros galima pasakyti, ar iš tiesų susidūrėte su ortodontinėmis problemomis ir kaip geriausiai jas gydyti.

Dažniausiai ortodontija taikoma ortodontiniais aparatais arba breketais. 
  • Nuimami ortodontiniai aparatai – tai įvairūs lūpų treniruokliai, atstūmėjai, kiti lengvai nuimami aparatai, kurie padeda įveikti nesudėtingas ortodontines problemas. Dažniausiai toks gydymo metodas taikomas vaikams ir jaunuoliams, kurių netaisyklingas sąkandis nėra itin ryškus, jį lengva pakeisti ir be breketų sistemos. 
  • Breketai – tai kiek sudėtingesnė gydymo priemonė, naudojama ilgalaikiam netaisyklingo sukandimo ir kreivų dantų gydymui. Dažnai gydymas breketais pacientams, o ypač jaunimui, skamba kaip iššūkis, mat baiminamasi pasikeitusios išvaizdos. Šiuolaikinė ortodontija siūlo išbandyti naujos kartos vidinius arba skaidrius breketus, kurie yra sunkiai pastebimi arba visai nematomi aplinkiniams. 
Dažnu atveju breketai nėra laikinas sąkandžio gydymas, tai ilgalaikis procesas, po kurio dar labiau reikia prižiūrėti savo dantis. Kartais po breketų ilgo nešiojimo, kai kurios dantų vietos būna pakeitusios spalvą, tad reikalingas dantų balinimas.

Tačiau tai tikrai nėra privaloma ar būtina procedūra. Kartais pacientai baiminasi breketų nešiojimo, manydami, jog po jų būtinai teks balintis dantis. Tačiau nereikia dėl to jaudintis, nes tai reikalinga ne visuomet. Dažniausiai breketai nepakeičia dantų spalvos, o dantų balinimas, kaip papildoma procedūra, kai kurių pacientų tiesiog pasirenkama jų pageidavimu.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …