Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Namo statyba: iš plytų ar blokelių?

Namo statyba
Daugelio svajonė yra turėti nuosavą namą, tačiau tokiam norui reikia ne tik investicijų, bet ir žinių. Yra dvi galimybės norint turėti namą, tai arba pirkti jau pastatytą, arba užsiimti namo statyba, kurį variantą pasirinkti sprendžia savininkas. Tačiau, kaip praktika rodo, geriau yra statyti, o ne pirkti, kadangi žmogus žino iš kokių medžiagų bei kaip yra pastatytas namas. Tad jei nusprendėte užsiimti namo statyba, jums reikia nuspręsti iš ko bus pastatytas namas. Omenyje turime blokelius ir plytas. Pastarosios nors ir senamadiškas variantas, tačiau, kaip ir blokeliai turi savo privalumų ir trūkumų. Todėl šiame straipsnyje, tai ir aptarsime. 

Namo statyba iš plytų reikalauja daugiau laiko ir sąnaudų, kadangi čia pasitarnauja tikslumas bei žinios. Statant mūrinį namą būtent iš plytų reikia užpildyti cementu visus vertikalius ir horizontalius tarpus tarp plytų, o pastarosios nėra tokios didelės, kaip blokeliai, tad užtrunkama nemažai laiko, kol pastatoma viena siena. O ir patys specialistai rekomenduoja nestatyti namo iš plytų, jeigu yra prastos oro sąlygos, lyja lietus ar yra minusinė lauko temperatūra, nes plytos tiesiog nesukibs. Tačiau, svarbu žinoti ir kuo namo statyba iš plytų yra tokia populiari lyg šiol. Pirma, pačios plytos masė yra mažesnė, todėl neapkraunami namo pamatai, kadangi pati apkrova dėl tūrio yra mažesnė. Antra, plyta, kaip medžiaga yra atspari atmosferos poveikiui bei yra labai ilgaamžė. Tačiau seniau statyti namai iš plytų reikalauja papildomo apšildymo, o kartu ir fasado apdailos. 

Kiti renkasi namo statybą iš blokelių. Tačiau pačių blokelių yra įvairiausių nuo keramikinių iki dujų silikato, kiekviena blokelių rūšis pasižymi savitomis savybėmis, drėgmės atsparumu, šilumos pralaidumu, šalčio sulaikymu ir t. t. Privalumai statant mūrinį namą iš blokelių — laiko ir medžiagų sąnaudos, kadangi patys blokeliai yra didesnio dydžio, masyvesni. Patys blokeliai susijungia įlaidomis, todėl išvengiami papildomi šalčio tiltai. Blokeliuose taip pat yra oro tarpai, kurie sulaiko šilumą, todėl sutaupoma šiluminė energija. Namo statyba iš blokelių patartina, kai yra geros oro sąlygos iki 30 laipsnių šilumos, tačiau esant žemesnei temperatūrai nei 5 laipsniai to geriau nedaryti. Tačiau, kaip ir minėjome pirma, blokelių yra įvairių rūšių, vieni jie geriau sulaiko šilumą, yra lengvesni, kiti patvaresni šalčiui ir gniužimui.

Bet reikia nepamiršti, kad blokeliai ir plytos yra namo pagrindas, suteikiantis namui formą. Visa esmė yra fasado apšiltinime, tad į tai svarbu įdėti daugiau laiko ir sąnaudų, kad namas būtų patvarus, šiltas ir ekonomiškas.
Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …