Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Apie tarptautinį valiutos fondą, naujausius pokyčius pasaulinėje ekonomikoje ir tarptautinio valiutos fondo prognozes

Apie TVF
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) – tai tarptautinė finansine veikla užsiimanti organizacija, kuri šiuo metu vienija per 188 nares. Organizacija įkurta dar 1944 m. JAV. Pagrindinis tikslas, dėl ko buvo įkurtas TVF – noras skatinti bendradarbiavimą tarp valstybių pinigų ir valiutų rinkoje, sustiprinti pasaulio ekonomikos bendrąjį augimą, suteikti finansinę paramą ar laikiną finansinę pagalbą šalims narėms, susidūrusioms su finansinėmis, mokėjimų balanso problemomis ir kt.

Į TVF Lietuva įstojo 1992 metais. Kuo pasižymi TVF ir Lietuvos bendradarbiavimas? Pažymima, kad TVF atstovai kasmet apsilanko mūsų šalyje, vizito metu įvertindami šalies ekonominę padėtį, vystymosi kryptis ir tendencijas, atsižvelgiant į TVF steigimo sutarties IV straipsnį. Šis straipsnis skamba maždaug taip: valstybės TVF narės privalo vykdyti tokią finansų ir ekonomikos politiką, kuri atitiktų TVF standartus ir kuri gebėtų užtikrinti ne tik tos valstybės finansinį ir ekonominį stabilumą, bet stabilumą ir globaliniu lygmeniu. Taip pat valstybių įsiskolinimai ir paskolos turi būti proporcingo dydžio. TVF ekspertai teikia rekomendacijas, kaip to pasiekti. Šalys TVF narės, dar pasirašydamos bendradarbiavimo sutartį, įsipareigojo glaudžiai bendradarbiauti su fondo atstovais. Lietuva intensyviai bendradarbiauja įvairiose srityse ir vykdo prisiimtus įsipareigojimus. LB valdybos primininkas yra ir TVF valdytojų tarybos narys, o finansų ministras – pakaitinis TVF valdančiosios tarybos narys.

Anot TVF, ekonomikos augimas kiek sumažės dėl krizės Ukrainoje

Visai neseniai TVF paskelbė, kad pasaulio ekonomikos augimas mažės. Tam įtaką padarė Ukrainoje kilusi krizė ir sulėtėjęs besivystančių pasaulio ūkių augimas.

Pagal TVF prognozes, pasaulio ekonomika šiais metais turėtų išaugti 3,6 proc., o kitais metais – iki 3,9 proc. Tiesa, anksčiau šie skaičiai 0,1 punkto buvo aukštesni. TVF specialistų teigimu, krizė Ukrainoje smogė ir didžiausiai pasaulio valstybei Rusijai: Rusijos ekonomika gerokai susilpnėjo, o padariniai gali būti juntami ir už valstybės ribų. Tuo galėjo įsitikinti ir lietuviai: iš mūsų šalies įmonių Rusija nebeįsileidžia kai kurių maisto produktų. Nors TVF teikė labai optimistines prognozes ir tvirtino, kad ekonomika stabiliai stiprėja, lyginant su praėjusiaisiais metais, netrukus savo naujas prognozes atšaukė, o skaičius, nors ir nežymiai, bet pakoregavo.

Pasaulinė ekonomika sparčiai ėmė kilti nuo 2013 m. spalio, ji tapo ne tik stipresnė, bet ir daugiau apimanti. Galima tikėtis, kad įvairūs trukdžiai, stabdantys augimą, greitu metu bus pašalinti. Tačiau, TVF teigimu, pasaulinę ekonomiką labai paveikė ne tik krizė Ukrainoje. Neigiamą įtaką ekonomikos smukimui daro ir ekonomikos smukimas besivystančiose pasaulio šalyse – Brazilijoje, Pietų Afrikoje, Turkijoje. Taip pat didėja ir šių valstybių skolos, jų kasmet imamos paskolos – vis didesnės ir didesnės. Taigi akivaizdu, kad pasaulio ekonomika labai jautri net ir nedideliems pokyčiams, kurie iš pirmo žvilgsnio vyksta tik vietiniu lygmeniu.Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …