Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Patarimai, kaip išvalyti kilimą

Turbūt kiekvienas kilimo šeimininkas žino, jog net ir reguliariai prižiūrimas kilimas bent kartą metuose reikalauja profesionalaus valymo. Nors įprasti dulkių siurbliai puikiai išvalo dulkes ir kitus nešvarumus, tačiau profesionalus kilimo valymas gerokai prailgina jo tarnavimo metus, taip pat pagerina patalpų oro kokybę bei sumažina mikroorganizmų, sukeliančių ligas, kiekį. Profesionalaus valymo metu į kilimą pripurškiama specialių cheminių medžiagų, kurios nusėda jo gilumoje. Kadangi jos gali persiduoti žmonėms, kilimų nepatariama valyti namuose.

Daugelis žmonių, siekdami sutaupyti pinigų, kilimus mėgina išsivalyti patys. Tuomet naudojami ir dulkių siurbliai, ir įvairios drėgnos šluostės, ir cheminiai valikliai. Vis dėlto, nors toks valymas ir pigesnis, jis nėra pakankamai efektyvus, be to, sunaudojama nemažai laiko ir energijos. Nepatyrusiai valant kilimą, jį visai nesunku sugadinti, pavyzdžiui, kartais žmonės, bandydami pašalinti įvairias dėmes cheminėmis priemonėmis, jas ne išvalo, o užkonservuoja. Po tokio nepavykusio valymo nešvarumus pašalinti tikrai pasidaro labai sunku, o kartais – netgi neįmanoma.

Pastaruoju metu labai populiarūs tapo dulkių siurbliai, kurie valo vandens pagrindu. Svarbu prisiminti, kad tokiais siurbliais valant kilimus labai nesunku juos persotinti vandeniu. Prieš valydami su šiuo siurbliu atkreipkite dėmesį ir į tai, iš kokios medžiagos kilimas pagamintas, kadangi yra tokių, kurie nuo vandens blunka. Jeigu valant vandens priteka po kilimu, jis gali pradėti trauktis ar atsiplėšti nuo pagrindo. Sušlapus kilimo pamušalui, jį išdžiovinti bus labai sunku. Taigi, rizikuojate kilimą supūdyti ar jame užveisti pelėsį. Nuo drėgno kilimo nukentės ir jūsų namų grindys: parketas gali pajuoduoti, laminatas – susisluoksniuoti ir deformuotis. Jeigu drėgnas kilimas liečiasi prie jūsų baldų, jie gali pakeisti spalvą arba išsitepti. Jei prie drėgno kilimo liesis metalinė baldo koja, ji gali surūdyti.

Greičiausiai ne daug kas žino, kad dulkių siurbliai, kurie naudoja drėgną valymą, geriausiai tinka tik kosmetiniam valymui, kadangi jie neištraukia visų nešvarumų. 9 proc. jų ištirpina cheminės medžiagos, o 11 proc. – vanduo. Taigi, net 80 proc. purvo sudaro netirpstančios vandenyje ir cheminėse medžiagose dalelės. Jas reikia išdulkinti naudojant specialią mašiną.

Profesionalūs patyrę kilimų valymo meistrai visų pirma nustato, iš kokios medžiagos yra pagamintas jūsų kilimas ir tuomet parenka jam tinkamiausią valymo būdą. Profesionalaus valymo metu iš kilimo galima pašalinti visą purvą ir net iki 99 proc. nemalonių kvapų: šlapimo, pelėsių, pieno produktų, grybelio, drėgmės, puvėsių, rūkalų, maisto likučių ir pan. Po profesionalaus išvalymo nuo jūsų mėgstamo kilimo tikrai prapuls vyno, kavos, kraujo ar dažų dėmės, išnyks klijų, kramtomosios gumos, vaško, dervų ir kt. likučiai. Atidavę kilimą į profesionalias ir patikimas rankas, rezultatu tikrai liksite patenkinti.

Taigi, jeigu norite visiškos savo kilimų švaros, atiduokite juos į profesionalų rankas. Priešingu atveju iki galo neišvalytas kilimas labai greitai ir vėl užsiterš, jame sparčiau dauginsis įvairios kenksmingos bakterijos, sklis nemalonūs kvapai.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …