Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Darbo sauga Vilniuje ir šalčio keliami pavojai

Kiekvienas darbdavys turi užtikrinti, kad jo darbuotojai bus apsaugoti nuo bet kokio pavojaus, susijusio su atliekama veikla, t. y. darbo sauga Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose turi būti persvarstyta atsiradus bet kokiems rizikos veiksniams. Paprastai nelaimių priežastimi tampa netinkamai naudojami darbo mechanizmai ir įrankiai. Daug nelaimių sukelia ir prastai parinktos apsaugos priemonės. Atskirą rizikos grupę sudaro darbas šaltyje.

Orams vėstant, būtina įvertinti su minėtosiomis oro sąlygomis susijusių susižalojimų riziką. Šiuo laikotarpiu ypatingų atsargumo priemonių būtina imtis statybose, dirbant aukštyje ar imantis miško darbų. Visais atvejais darbdavys turi užtikrinti, kad darbuotojas turės specialius darbo drabužius, apsaugančius nuo žemos temperatūros sukeliamų pavojų. Beje, žieminiai darbo drabužiai – tai ne tik stora striukė ir šilti batai. Šiai kategorijai priskiriami ir šalikai, pirštinės, kepurės, antveidžiai ir t. t. Darbuotojui skirti drabužiai negali būti maži ar aptemti, priešingai – žiemos apranga turėtų būti net kiek per didelė, kad darbuotojas jaustųsi laisvai ir galėtų vilkėti papildomus drabužius. Jei darbuotojas daug laiko praleidžia lauke, viršutinis jo rūbų sluoksnis turi būti apsaugotas nuo perpūtimo.

Darbo sauga Vilniuje numato, kad, jei darbinės aplinkos temperatūra yra mažesnė nei 10°C, darbuotojams būtina suteikti bent 10 minučių pertraukas, kurios turi būti daromos maždaug kas valandą. Jei įmanoma, darbdavys turi užtikrinti ir papildomas apsaugos priemones ar šildomas poilsio vietas, atsižvelgiant į vykdomos veiklos pobūdį ir konkrečias darbo sąlygas. Konkreti oro temperatūra darbo patalpose yra normuojama, atsižvelgiant į darbuotojo fizinę veiklą – kuo lengvesnė fizinė veikla, tuo aukštesnė darbinė temperatūra reikalinga, pvz., prekybos salės darbuotojo darbinė aplinka turėtų siekti bent 17°C, o biuro darbuotojo – mažiausiai 20°C.

Ypatingų atsargos priemonių būtina imtis dirbant lauko sąlygomis ir esant žemai lauko temperatūrai. Medikai įspėja, kad dirbant šaltyje keičiasi odos temperatūra ir susitraukia raumenų kraujagyslės. Jei šaltu oru dirbama gana ilgai, gali atsirasti patologinių pakitimų, be to, gali nušalti nepridengtos kūno vietos (nosis, ausys ir t. t.), o dėl sutrikusios kraujotakos – kojų ir rankų pirštai.

Daug pavojų kelia darbo vietose naudojami pavojingi įrenginiai, pvz., darbo sauga Vilniuje numato, kad darbas su kėlimo įrenginiais privalo būti sustabdytas, jei lauke pučia stiprus vėjas arba lauke stipriai sninga. Bet kokie darbai turi būti nutraukti, jei dėl oro sąlygų darbo vietoje kyla pavojus darbuotojo sveikatai ar jo gyvybei. Apskritai, visi įrenginiai ir mechanizmai, naudojami žiemos metu lauko sąlygomis, turi atitikti šiam metų laikui keliamus reikalavimus ir užtikrinti darbų saugumą.

Populiarūs straipsniai

Jūrinė žvejyba Norvegijos fiorduose

Žvejyba Norvegijos fiorduose yra fantastiškas patyrimas. Norvegija turi daugiau nei 20 000 kilometrų pakrantės, tad gan nemažai „derlingos“ vietos jūrinei žvejybai. Čia nereikės daug įmantrių žvejybos reikmenų, yra daugybė žuvų rūšių, o zvejyba yra tinkama visais metų laikais.
Jums nereikės žvejybos licencijos žvejojant fiorduose, todėl bus lengviau planuojant ir pareikalaus mažiau išlaidų, nei kiti žvejybos būdai Norvegijoje. Ar jau minėjau, kad Norvegijos fiordai yra nepaprastai gražūs? Tai sukurs įspūdingą žvejybos aplinką.
Kaip jau minėjau, fiorduose nereikia licencijos, tačiau atsiminkite, kad aplink krantus, kur upės įteka į fiordus, galite atsidurti vietoje, kur licencija yra reikalinga. Tai gali būti traktuojama, kaip žvejyba upėje.
Žvejyba nuo kranto ar molo
Viena iš geriausių jaukų žvejybai nuo molo ar kranto yra norvegiškas jaukas vadinamas Stingsild. Jos yra daromos įvairių svorių ir spalvų. Šie jaukai imituoja silkes ir yra labai efektyvūs žvejojant įvairių rūšių menkes. Jeig…

Kada automobilių nuoma – geriausias sprendimas?

Daugelis sutiktų, kad transporto priemonės išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų ar net streso. Įvairūs gedimai, detalių keitimas, draudimas, priežiūra, kad automobilio išvaizda išliktų tokia pat kaip tądien, kai jį įsigijote, ir panašūs dalykai atima tikrai daug laiko bei pastangų. Na, o jei nepagalvoję įsigijote jau naudotą automobilį iš ne itin patikimų pardavėjų, galite susidurti su nebepataisomomis problemomis, kurios dažnai kelia didelį pavojų vairuojant. Automobilių nuoma – plačiai paplitusi paslauga, keičianti nusistovėjusį požiūrį į transporto priemonių naudojimą bei leidžianti išvengti visų išvardintų problemų, su kuriomis susiduria nuosavus automobilius turintys žmonės. Kokiais atvejais automobilių nuoma išties naudinga?

Jei automobiliu važinėjate retai
Yra žmonių, kuriems automobilis reikalingas labai retai. Pavyzdžiui, gyvenantiems strategiškai patogiose vietose, iš kurių darbas, prekybos centrai ir visi „karštieji“ taškai – pasiekiami ranka. Arba tiems, kuriems automobi…

Kam reikalinga erotinė fotosesija?

Jeigu norite atskleisti savo moterišką grožį, pademonstruoti aistrą ir savo natūralų gebėjimą vilioti, tuomet erotinė (dar kitaip vadinama buduaro) fotosesija taps puikiu pasirinkimu. Nors erotinė fotosesija įprastai asocijuojasi su nuogumu, tai tikrai nėra pats svarbiausias dalykas – labai dažnai moteris netgi visiškai nenusirengia, o tik pademonstruoja nuogą petį ar apsirengia labiau peršviečiamą drabužėlį – turbūt daugelis žino, kad labiausiai vilioja paslaptis, o ne nuogut nuogutėlis kūnas, taigi, tas pats galioja ir šiuo atveju.
Erotines fotosesijas dažniausiai renkasi jaunos merginos, norinčios įamžinti savo nuostabų kūno grožį. Tai itin populiari paslauga, skirta jaunosioms – norėdamos vestuvių ryte nustebinti savo vyrą gražiomis, šiek tiek vulgarokomis arba švelniai erotiškomis nuotraukomis, jos paslapčia atlieka buduaro fotosesiją dar gerokai prieš vestuves.
Erotinės nuotraukos dažniausiai skatina fantaziją, tačiau jos gali būti ir labai jausmingos, švelnios, pašėlusios. Iš …